כמה קישורים צריך בשביל להתקדם בגוגל?

כמה קישורים צריך בשביל להתקדם בגוגל?

בניתם אתר אינטרנט חדש. שיתפתם אותו בדף העסקי שלכם ואפילו בכמה קבוצות וואצאפ של חברים או קרובי משפחה. מרגע זה האתר שלכם יהיה תדמיתי בלבד אם לא תשקיעו ותקדמו אותו בגוגל. רק אם תגיעו בביטויי חיפוש רלוונטיים לעמוד הראשון בגוגל תתחילו למשוך גולשים ואולי לקוחות חדשים לאתר שלכם. הדרך לשם מבוססת בעיקר על קישורים שיובילו לאתר שלכם מאתרים אחרים.

קידום אתרים בגוגל קיים כבר מעל שני עשורים ועדיין נחשב לאחת הדרכים הטובות ביותר למשיכת גולשים לאתר אינטרנט. בין אם האתר שלכם הוא תדמיתי או מכירתי, אתם מעוניינים שיגיעו אליו גולשים חדשים מדי יום. גולשים שהם לא החברים, קרובי המשפחה או לקוחות קיימים שלכם. אתם רוצים "דם חדש" שיאפשר לעסק שלכם לגדול ולצמוח בעקביות.

איך מקדמים אתר אינטרנט בגוגל?

מנוע החיפוש גוגל עובד על בסיס אלגוריתם מתקדם שעובר שינויים קלים אחת לכמה חודשים לאורך שנים ארוכות, אבל עדיין מתבסס ברובו על שני פרמטרים חשובים: תוכן האתר וקישורים שמובילים אליו מאתרים אחרים.

תוכן האתר בשליטה שלכם ואתם יכולים לכתוב תכנים מקוריים ובעלי ערך לעמודים השונים שיש לכם באתר, בין אם הוא למטרות תדמית בלבד או למטרות שיווק ומכירה של שירותים או מוצרים שונים.

קישורים לאתר שלכם הם עניין מורכב יותר וכדאי שתבינו יותר לעומק על מה מדובר, כדי שתוכלו להשיג תוצאות טובות בקידום האתר שלכם.

קידום אתרים לעסקים קטנים ובינוניים

מה חשוב לדעת על קישורים נכנסים למטרות קידום אתר?

אחד המרכיבים החשובים ביותר בקידום אתרים וסביר להניח החשוב מכולם הוא בניית קישורים לאתר המקודם מאתרים אחרים. כדי לפשט את ההסבר נאמר שגוגל מתייחס לכל קישור שמוביל מאתר אחד לאחר בתור "המלצה" על האתר שהקישור מוביל אליו.

איכות ה"המלצה" הזאת תלוי בחשיבות של "הממליץ" מבחינת גוגל. כלומר ככל שהאתר או הדף שיוצא מהם קישור אל האתר שלכם, יהיה בעל ערך גבוה יותר מבחינת גוגל, כך גם "משקל הקישור" מבחינת התרומה שלו לקידום האתר שלכם יהיה גבוה יותר.

האלגוריתם של גוגל כל הזמן מחשב את הנתונים השונים ובעיקר כמה קישורים ומאיפה כל אתר מקבל קישור ואז הוא יוצר את הדירוג של המיקומים.

כמה קישורים צריכים כדי לקדם את האתר?

לפי ההסבר קודם לכן אפשר כבר להבין שלא חשובה רק הכמות של הקישורים אלא גם הערך של כל קישור כזה. על כן חשוב מאוד שהקישורים יהיו רלוונטיים ואיכותיים יותר, כלומר מדפים שיש בהם ערך לגולש.

השיטה הטובה ביותר היום ליצירת מערך קישורים לאתר אינטרנט היא באמצעות קניית קישורים מחברות שמתמחות בכך ומחזיקות מאגר של עשרות עד מאות אתרים שונים. העדיפות היא שתזמינו קניית קישורים באתרי נישה שקשורים לתוכן של האתר שלכם (אתר נדל"ן לאתר של אדריכל למשל…) או אתרים כמו מקומונים או פורטלים שיש להם קטגוריות רלוונטיות (מדור בריאות לקישור אתר של רופא שיניים…).

אחת השיטות הנפוצות ביותר היא קניית כתבות במקומונים ומאותן כתבות להוציא קישור לאתר המקודם. הכתבות הללו מקוריות, הם מתפרסמות ככתבת תוכן במקומון פעיל בעל ערך לגולשים ולכן לקישור משם יש ערך טוב מבחינת מנוע החיפוש גוגל.

ההמלצה היא בניית 5-10 קישורים מדי חודש (תלוי ברמת הקושי של הביטויים המקודמים) אבל באופן עקבי ולאורך של חצי שנה לפחות. כמובן שתעקבו אחרי תהליך הקידום של הביטויים שבחרתם מדי יום כדי לראות שהתהליך עובד עבורכם. סביר להניח שתופתעו כמה השיטה הזאת עובדת בצורה מוצלחת לאורך זמן.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.