איך להתקין גוגל אנליטיקס באתר ?

גוגל אנליטיקסאין ספק שתוכנת סטטיסטיקות היא הכרחית לכל בעל אתר, היא מאפשרת לו לקבל בזמן אמת נתונים סטטיסטיים אשר יכולים לשפר את ביצועי האתר מקצה לקצה. אם אתה רוצה לקרוא למה כדאי להשתמש בתוכנת סטטיסטיקה לאתרי אינטרנט, מומלץ לקרוא את הפוסט הקודם "הטמעת תוכנת סטטיסטיקה לצורך מעקב אחר גולשים באתר".

מאמר קצר זה יעסוק בנושא הפרקטי של שילוב מערכת גוגל אנליטיקס בקוד אתרים מבוססי וורדפרס.

שילוב של גוגל אנליטיקס באתר מבוסס וורדפרס

בצורה מפתיעה, על מנת לקבל גישה לגוגל אנליטיקס עליך להרשם אליה או להשתמש בחשבון גוגל קיים (למשל, אם יש לך Gmail זה מספיק טוב וכל מה שאתה צריך לעשות זה להכניס את הפרטים שלך). לאחר שנרשמת ומילאת פרטים בסיסיים על האתר שלך (כתובת האתר, שם החשבון וזמן מקומי) תועבר לעמוד בו תוכל לקבל את קוד ה – JavaScript שעליך לשתול בעמודי האתר שלך.

כעת ישנן 2 אופציות לשתילת קוד ה – JavaScript באתר :

  • העתקה ישירות בקוד –  העתקה של הקוד ישירות לקוד האתר, אם מדובר על אתר מבוסס וורדפרס, כדאי לשתול את הקוד בעמוד footer.php מעל התגית body.
  • פלאגינים לשילוב גוגל אנליטיקס – ישנם 2 פלאגינים מוכרים, אמינים ומוכחים לשילוב מהיר של אנליטיקס על גבי וורדפרס, Google Analytics for WordPress ו – Google Analyticator.

חשוב לציין ששימוש בפלאגינים מומלץ רק למשתמשים מתחילים, אם יש לך ידע מועט ב- HTML עדיף לשלב את הקוד של גוגל בקוד האתר שלך בצורה ידנית וזאת מכיוון שריבוי פלאגינים גורם למערכת לעבוד בצורה איטית, מסורבלת וכבדה הרבה יותר.

לאחר שילוב הקוד תוכל לצפות בנתונים הסטטיסטיים של גוגל אנליטיקס ישירות מהחשבון שפתחת תחת גוגל. בדרך כלל, מערכת גוגל דורשת מרווח זמן של 24 שעות עד לאיסוף וניתוח הנתונים הראשוניים לגבי אתרים חדשים.

אם אתה רוצה לקבל עוד המלצות, מדריכים קצרים וטיפים פשוטים, קלים ומהירים שמשנים את החיים, הרשם לעידכוני ה – RSS או לעדכונים בדואר האלקטרוני (הרשם עכשיו, אל תתעצל ! ) ותוכל לקבל עדכון זריז בכל פעם שיתווסף פוסט חדש לבלוג של WPSites.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.