5 טיפים בעת כתיבת תוכן לבלוג ברשת

כתיבת תוכן לבלוגאם אתה יושב שעות ומתלבט על מה לכתוב בבלוג – אתה לא לבד !, הצרות שלך משותפות לכולם, בלוגרים מובילים או מתחילים כאחד.

אחד הנושאים הקשים ביותר לכל בעל אתר ברשת היא כתיבת התוכן באתר. התוכן לא רק צריך להיות כתוב בעברית תקנית אלא גם להיות מעניין, ממיר ורלוונטי לתחום. הנה 5 טיפים שיעזרו לך בעת כתיבת תוכן לבלוג ברשת.

מה הנישה שבה אתה פועל ?

כיום, ישנם אלפי בלוגים אשר פועלים בישראל, על מנת לייחד את עצמך ( לפחות בשלב הראשוני, אבל יתכן שגם בשלבים מתקדמים ) מומלץ שתמצא את הנישה בה אתה פועל ותכתוב עליה בלבד.

למשל, הבלוג בו אתה נמצא כרגע מדבר על בניית אתרי וורדפרס, מידי פעם ישנה הרחבה של הבלוג לתחומים משלימים כמו קידום אתרים, עיצוב אתרים או כתיבת תוכן לאתרים אך בסיס הבלוג עוסק בנושא המרכזי.

הרעיון המרכזי בעת מציאת הנישה שלך הוא מציאה של תחום פופולרי מספיק ושבו תוכל להפוך למקור המידע המועיל ביותר.

מה המטרה שלך ?

אני מאמין שכל בלוג שנפתח באינטרנט, יש לו מטרה ברורה. ישנם בלוגרים שכותבים באינטרנט על מנת להשיג מודעות לתחום, להרוויח כסף או לשווק מוצרים שונים – לא משנה מה המטרה שלך, אתה חייב לזכור אותה ולנתב את הבלוג בכיוון הזה.

בנוסף, בעת כתיבת פוסטים בבלוג, אתה חייב להגדיר לכל פוסט את המטרה הקטנה שלו. האם הפוסט צריך לנתב אנשים לקניית מוצר כלשהו ?, האם הפוסט צריך לדווח על עדכון חשוב ? או הפוסט צריך לגרום לאנשים להיות מעורבים יותר בבלוג ?

הצבת מטרות גדולות וקטנות יובילו אותך ויעזרו לך למצוא נושאים לכתיבה, שיתוף והפצה בבלוג.

איך אתה מנסח את הכותרות שלך ?

קראתי לאחרונה שכותרות הבלוג יכולות לבנות או להפיל בלוג באינטרנט – אתה מסכים עם הקביעה הזו ?, אני חושב שהיא נכונה.

אם חשובה לך התנועה האורגנית ממנועי החיפוש בחר כותרות קצרות, אינפורמטיביות וענייניות עד כמה שניתן. אם בפוסט מסויים אתה רוצה לעורר תגובות יותר מאשר להשיג תנועה טבעית ממנועי החיפוש בחר בכותרות קריאטיביות, פיקנטיות ומגרות אשר יגרמו לאנשים להכנס ולהגיב.

מה טון הכתיבה שלך ?

טון הכתיבה שלך משפיע בצורה ישירה על קהל, סגנון והתערבות הקוראים בבלוג. בנוסף, טון הכתיבה מושפע ישירות מהנישה שבחרת לכתוב עליה.

לדוגמא, אם אתה כותב בלוג רפואי על ניתוחים פלסטיים מומלץ שתכתוב את הבלוג בסגנון פורמלי אך אם אתה כותב בלוג על להקות רוק כבד, כדאי אולי לכתוב אותו בסגנון פתוח יותר.

האם הפוסטים שלך מכילים אלמנטים ויזואליים ?

אלמנטים ויזואליים ( תמונה או וידאו ) יכולים לשפר פלאים את התוכן שלך. אתה לא חייב לייצר לכל פוסט וידאו ייחודי אך לדעתי שילוב של תמונה הקשורה לנושא הפוסט הוא הכרחי.

מחקרים בתחום מראים שבלוגים אשר משלבים תמונות או קטעי וידאו בבלוגים נקראים יותר מבלוגים אשר מכילים טקסט בלבד.

לסיכום, עריכת שינויים קלים, חשיבה נכונה ותכנון יכולים להגדיל את כמות הכניסות לבלוג, להגדיל את כמות המגיבים ואפילו לעזור לך להקל עליך בצורה משמעותית את תהליך כתיבת התוכן לבלוג. כתיבת תוכן לבלוג באינטרנט דורש מיומנות רבה, אם אתה זקוק לשירותי כתיבת תוכן, צור עימנו קשר ונעזור לך לנהל את הבלוג או האתר שלך בצורה המקצועית ביותר.

אם אתה רוצה לקבל עוד מאמרים, המלצות וטיפים פשוטים, קלים ומהירים שמשנים את החיים, הרשם לעידכוני ה – RSS או לעדכונים בדואר האלקטרוני (הרשם עכשיו, אל תתעצל ! ) ותוכל לקבל עדכון זריז בכל פעם שיתווסף פוסט חדש לבלוג של WPSites.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.