בלוגינג – לא בדיוק מה שחשבת

בלוגינגהרבה מאוד מומחי רשת טוענים שכתיבת בלוג עסקי או פרטי זה די קל, כל אחד יכול לעשות את זה מהבית ובצורה מהירה – אבל האם זה באמת כל כך קל ?

בלוגרים אשר מצליחים בישראל או בחו"ל יודעים בדיוק את הסיבות להצלחה שלהם, חלק מהסיבות להצלחה הם זמן שהושקע בבלוג, יצירת תנועה לבלוג ממקורות אחרים, דיוור אלקטרוני, יצירת תוכנית קידום אתרים לבלוג ועוד שלל פעולות אשר גורמות לאנשים לחזור אליהם או להגיע אליהם בפעם הראשונה. רוב הבלוגרים שצצים היום לא מבינים זאת וחושבים שזה קל, אבל לא כך הדבר.

הנה מספר נקודות שאתה חייב לשים אליהם לב בשביל להפוך לבלוגר מוביל :

 • עצלנות – כולנו אוהבים להשתרע על הספה מול הטלוויזיה במשך שעות על גבי שעות – אני יודע שלפחות אני אוהב את זה. אבל, לצערנו זה לא יקדם אותנו בכלום, אתה חייב להרגיל את עצמך לשבת על התחת ולעבוד !

  העבודה שלך תהיה לכתוב תוכן מקורי לבלוג שלך, ללמוד טכניקות קידום אתרים בסיסיות, לכתוב מאמרים אורחים בבלוגים אחרים ועוד.

 • זמן – זמן זה המשאב היחיד שחסר לנו במאה הנוכחית ולכן אתה חייב לפנות זמן בשביל הבלוג שלך ולהקדיש אותו לעבודה על הנושאים החשובים לך. בנוסף, אסור לשכוח שלהפוך בלוג מיותם לבלוג מצליח לוקח זמן – זה לא קורה בלילה אחד ובוודאי בתחומים רווי תחרות בהם יש יותר מבלוג סמכות אחד.
 • התמדה – סיבת המוות מספר אחד של בלוגים ברשת היא ההתמדה. רוב הבלוגרים לא מצליחים לשמור על רמת עדכון מספקת וכתוצאה מכך הבלוג נשכח, גוסס ונעלם לו בתוצאות החיפוש האינסופיות של גוגל.
 • תכנון – לפני שפותחים את הבלוג וגם במהלך הכתיבה כדאי תמיד להגיע עם תכנון כלשהו, אתה לא צריך לכתוב עכשיו תוכנית עסקית אבל אתה צריך לדעת לאן אתה מתכוון להוביל את הבלוג, מה אתה רוצה לכתוב ואיך אתה רוצה לפרסם אותו.

אז, בלוגרים חדשים – זו לא בושה להגיד, זה לא בשבילי. יש לי מספר לקוחות שלאחר שיחה איתם הבנו שהם לא בנויים לזה ואפשר לוותר על הרעיון. במידה ואתם מתכננים להקים בלוג עסקי ולא מצליחים למצוא את הזמן, אפשר פשוט להוציע את הפעילות החוצה לפרילנסר או חברה בתחום, צרו עימנו קשר לפרטים נוספים.

אם אתה רוצה לקבל עוד המלצות, מדריכים קצרים וטיפים פשוטים, קלים ומהירים שמשנים את החיים, הרשם לעידכוני ה – RSS או לעדכונים בדואר האלקטרוני (הרשם עכשיו, אל תתעצל ! ) ותוכל לקבל עדכון זריז בכל פעם שיתווסף פוסט חדש לבלוג של WPSites.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.

2 תגובות

 1. מאמר יפה,
  אפשר להתאים את הנקודות שציינת גם לעולם העסקים. כאשר יזם מעוניין להקים עסק חדש, הוא חייב ללמוד את המתחרים ולהכין שעורי בית. ולתכנן את המהלכים הבאים כמו כן, עליו להשקיע זמן רב בעסק בכדי לקדמו והכי חשוב להתמיד גם כשקשה ולא תמיד נראה אופק ברור. אבחון עסקי מלווה אותך צעד אחר צעד להשגת המטרות שהוצבו.
  אמיר ברמלי

 2. כמעט כל עסק עצמאי היום היה שמח לו היה לו אתר.הידע המצוי בתחום האינטרנט ברוב העסקים הקטנים הוא קטן ורבים מהם אפילו לא יודעים איך להתחיל ולמי לפנות.בלוגים בהחלט יכולים לתת מענה לצרכים האלה.אבל תחילה צריך להגביר את המודעות לקיומם.