עיצוב אתרים מקצועי – כי קונים בעיניים

עסקים מחוץ לרשת ובטח עסקים אשר פעילותם היא וירטואלית, מכירים בחשיבות של עיצוב אתרים מקצועי. כיום כמעט לכל עסק ישנו אתר ברשת האינטרנט, אם אתר תדמיתי קטן, ואם אתר גדול המציע כל טוב לגולשים. עסקים שדואגים להראות נוכחות מקצועית ברשת, מבינים היטב את ההבדל בין אתר מעוצב לבין אתר יבש ולא ידידותי לגולש. עבודת עיצוב אתרים מקצועית הופכת כל אתר לייחודי ברשת, מקנה לאתר מעבר ליופי גם אופי. אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום ידעו לתת את הטאצ' הנכון לאתר, בכל תחום אשר יהא.

עיצוב אתרים כאן היופי קובע

לא נכון. לפעמים מותר לערער על מוסכמות, לחלוק על קביעות שהשתרשו במסורת כעובדות. לא הבל היופי ולא שקר החן. לא ולא. בעיקר לא בתקופה שבה סוגדים ליופי ומעריצים אותו, מעלים על נס, ומתנאים בו בראש חוצות. עיצוב אתרים הוא מרכיב מהותי באפיונם כמכשיר שיווקי מן המעלה הראשונה. יש חשיבות מכרעת לחזותם של אתרים: אתרים יפים מושכים את עינו של הגולש, מעוררים בו סקרנות אשר כתוצאה ממנה עתיד להיוולד בו עניין וזה, בתורו, עשוי להפוך אותו גם לבעל אינטרס ובתוך כך – לקונה, לרוכש, ללקוח. עיצוב אתרים מהווה אפוא מרכיב מהותי, תומך-תוכן. לא בכדי בעלי עסקים מוכנים להשקיע כסף בעיצוב אתריהם.

עיצוב אתרים חלונות ראווה וירטואליים

אתר יפה ומעוצב מוכר לא רק את השירות או את המוצר אלא גם את מי שמספקים אותו ( לאחר מכן באמצעות קידום אתרים בגוגל ניתן להעצים את התהליך עוד יותר). האתר הוא חלון הראווה של העסק שלנו: איש מאתנו אינו רוצה שהחלון ייראה מאובק, מלוכלך, משדר הזנחה. עיצוב אתרים הוא תפקידו של מי שמופקד על עיצוב חלון הראווה. העיצוב מאפשר לעסק שלנו להיחזות כעסק מושך, אטרקטיבי, ששווה להיכנס לאתר כדי להתוודע אליו. עיצוב אתרים עשוי להעשיר ולהעצים אותם, לשדרגם. עיצוב מקצועי יקל על הגולש להתמצא באתר ולמצוא בו את מבוקשו. עיצוב אתר מקצועי פירושו – הגדלת הסיכוי להפוך גולש אקראי ללקוח מזדמן ואולי אף ללקוח קבוע. לעיצוב יש אפוא תפקיד שיווקי מן המעלה הראשונה.

עיצוב אתרים המפתח למיתוג

עיצוב אתרים אמור להבליט ולבדל אתרים ברשת. כאשר העיצוב מקנה לאתר ייחוד, צביון, נוכחות הוא מתקבע בעיניהם של הגולשים, ובשלב מאוחר יותר גם בתודעתם כאתר שבו מוצע מוצר או שירות ייחודיים – ממותגים ולא אחת בלעדיים. כשהוא במיטבו – עיצוב אתרים לא רק מוסיף לאתר תבלינים מוסיפי טעם אלא מעשיר אותו באבות המזון החיוניים ביותר. לא התכנסנו כאן לתחרות מלכת יופי, אבל ברור לכולם כי היופי משחק תפקיד חשוב וכי בניגוד למילותיו היפות של המשורר (נתן אלתרמן) – " היפה באמת היא תמיד ביישנית", כאשר מעצבים אתר אסור להתבייש, אלא ההיפך בדיוק – להיחשף, להיראות, להבליט חוזקות ויתרונות, למשוך על העין, לגרות, לפתות ובשורה התחתונה – למכור.

נכתב על ידיחני חן