בחירת דומיין לאתר – מה חשוב לדעת ?

בחירת דומייןבחירת שם דומיין לאתר או בלוג חדש הוא אחד הפעולות החשובות ביותר שתעשה להצלחתו. בעת בחירת שם דומיין אתה חייב לחשוב על שם האתר כמותג אשר ילווה אותך שנים לאחר מכן לטוב או לרע בעסק.

מה צריך לקחת בחשבון בעת רכישת דומיין חדש לאתר ?

אם אתה עומד לפני רכישת דומיין חדש לאתרך, אתה חייב לקחת בחשבון את הנושאים הבאים :

 • מילות מפתח בדומיין – שילוב של מילת מפתח הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת הדומיין. במידה ומילת המפתח העיקרית מופיע בשם הדומיין היא תעזור לגולשים לזכור את הדומיין בצורה קלה יותר ותעזור לך בדירוג האתר במנועי החיפוש. למשל, אם יש לך אתר אשר עוסק בנושאי הגירה או גרין קארד, תרצה לקנות את הדומיין Green-Card.org.il או אם יש לך אתר אשר מיועד לבני גיל הזהב, תרצה לקנות את הדומיין Goldenage.co.il.במידה ומדובר על דומיין ישראלי עם סיומת Co.il או Org.il אין תרומה מבחינת מנועי החיפוש. אך אם מדובר על דומיין בעברית או דומיין בילאומי עם סיומת Com, Net או Info מורגשת עלייה ברורה במנועי החיפוש אודות לשם הדומיין בלבד.
 • סיומת דומיין – סיומת הדומיין חשובה מאוד ולכן חשוב שתבחר את הסיומת לפי שוק היעד שבו אתה פועל, במידה ואתה פונה לישראלים בחר בסיומת Co.il במידה ואתה פונה לאמריקאיים בחר ב- Com, Net או Info במידה ואתה פונה לאנגלים בחר בסיומת Co.uk  וכדומה. חשוב לציין שמחיר הדומיין נגזר מהסיומת שלו, אל תתקמצן ורכוש Com כי הוא זול יותר, זה לא שווה את זה.
 • אורך, מקפים ואותיות שונות בדומיין – ככל שהדומיין שתבחר יהיה קצר יותר, יהיה קל יותר להבין אותו, לזכור אותו ולחזור אליו. במידה והדומיין ארוך מידי, שימוש במקפים יכול לגרום לגולשים לקרוא, לזכור ולהשתמש בו לעיתים תכופות יותר.דבר נוסף שכדאי להימנע ממנו הוא שימוש באותיות כפולות אשר יוצרות בלבול ולעיתים קרובות גורמות לשגיאות הקלדה של המשתמשים.
 • מיתוג דומיין – דומיין ממותג אשר מושך את העין יכול לעזור לך למשוך גולשים חדשים. בנוסף, דומיין טוב מאפשר לגולשים בו לזכור אותו בצורה קלה ובכך לגרום להם לחזור לאתר פעם אחר פעם.לעיתים קרובות, דומיינים שלא קשורים בכלל לעיסוק שלהם מצליחים יותר מדומיינים ממוקדי נושא אשר מכילים את מילת המפתח העיקרית שלהם. למשל, דומיינים בתחום החיפוש כמו Google, Yahoo או Bing אינם מכילים את מילת המפתח אבל שולטים בעולם החיפוש והפרסום הטקסטואלי באינטרנט.
 • דומיינים ותיקים –  לעיתים קרובות, כדאי לחפש או לרכוש דומיינים ותיקים אשר עוסקים בתחום שלך. דומיינים ותיקים זוכים ליתרון משמעותי מבחינת מנועי החיפוש ובמידה וקיים אתר כלשהו על הדומיין עם מיקומים טובים בנישה תוכל להתחיל ולעשות כסף כבר מהרגע הראשון.

לסיכום, בחירת שם הדומיין שלך תשפיע רבות על הצלחת האתר באינטרנט ולכן חשוב לבחור דומיין נכון, אפקטיבי וברור אשר יעזור לך בנושא. במידה ואתה מעוניין לרכוש דומיינים ותיקים, אנחנו מציעים מספר רב של דומיינים קליטים בתחומים שונים החל מ – 1000$ לדומיין, ניתן ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים על הדומיינים.

אם אתה רוצה לקבל עוד המלצות, מדריכים קצרים וטיפים פשוטים, קלים ומהירים שמשנים את החיים, הרשם לעידכוני ה – RSS או לעדכונים בדואר האלקטרוני (הרשם עכשיו, אל תתעצל ! ) ותוכל לקבל עדכון זריז בכל פעם שיתווסף פוסט חדש לבלוג של WPSites.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.

1 תגובות

 1. היי
  המאמר מקצועי מאד סקרת פה את כל הדברים שצריך עלמנת לרכוש דומיין תוך התיחסות גם להבט של קידום אתרים.הייתי מציע לך להפיץ את המאמר ברשת עלמנת שעוד אנשים יוכלו להתרשם וגם כמובן ללמוד על הנושא.
  בהצלחה
  דרור