הטמעת תוכנת סטטיסטיקה לצורך מעקב אחר גולשים באתר

סטטיסטיקות לאתרי אינטרנטקבלה, איסוף וניתוח של סטטיסטיקות גולשים באתר זה אחד הדברים החשובים ביותר שאתה חייב לבצע מידי יום, שבוע או חודש באתרך. על ידי ניתוח סטטיסטי נכון תוכל לדעת מה הגולשים שלך מחפשים, מה הם עושים באתר, מאיפה הם מגיעים ועוד פרמטרים חשובים אחרים.

למה צריך תוכנת סטטיסטיקות גולשים באתר ?

על ידי שימוש בתוכנת סטטיסטיקות גולשים באתר, תוכל לקבל את הנתונים הבאים :

  • מאיפה מגיעים לאתר שלך ? –  לפי דעתי, זה אחר הנושאים שאתה חייב לבדוק באופן יומיומי, נתונים אלה יאפשרו לך לבדוק היכן מומלץ להשקיע את מירב מאמצי הקידום והשיווק של האתר.בין הפרמטרים שניתן לקבל הם מאיזה מנועי חיפוש ( גוגל, יאהו, בינג, וואלה וכדומה ) הגיעו אליך, מאיזה אתרים או רשתות חברתיות, מה מילות המפתח שמהם הגיעו אליך ועוד נתונים סטיסטיים אשר יעזרו לך למקד את השיווק שלך באינטרנט.
  • מתי מגיעים אליך לאתר ? –  על ידי ניתוח של שעות השיא של אתרך, תוכל לדעת אם כדאי לך לתזמן פרסום של תוכן חדש אשר מופיע באתר כך שרוב הגולשים יגיעו אליו. מומלץ גם לנסות ולפרסם תכנים בשעות שונות ( לפחות בהתחלה…) ובצורה זו לראות מה השעות הטובות ביותר מבחינתך.
  • מי ביקר באתר ? – חלק זה מתייחס לנתונים סטטיסטיים שונים לגבי הגולשים שלך, בין הנתונים שתוכל לקבל הם : מיקום גיאוגרפי של הגולשים (מצויין לאתרים בעלי תפוצה בינלאומית ), שפת הגולש, רזולוציית גלישה, תמיכה בפלאש ועוד.נתונים אלה יכולים לעזור לך להתאים את מערכת ועיצוב האתר כך שיתאים בצורה אופטימלית לרוב הגולשים באתרך.
  • מה הגולש עושה באתר  ? – שימוש במערכת סטטיסטיקות יחשוף בפניך מה הגולשים עושים באתר שלך לאחר שהם נכנסו אליו, כמה זמן הם נמצאים בו וכמה גולשים יוצאים ממנו לאחר שנכנסו אליו (Bounce Rate).
  • מהם ביצועי האתר שלך ? – אחד הנושאים החשובים ביותר באינטרנט היא מדידה של תהליכים וביצועים. באמצעות תוכנות סטטיסטיקה תוכל להגדיר יעדים (Goals) מותאמים אישית לפי הצרכים שלך.למשל, ניתן להגדיר יעד אשר בודק את אפקטיביות טופס יצירת הקשר בעמוד הראשי או בעמודים הפנימיים של האתר, לבדוק יעד אשר בודק את אפקטיביות תהליך הרכישה בחנות האלקטרונית שלך ונושאים אחרים לפי הצרכים שלך.

נכון להיום, מערכת הסטטיסטיקות המובילה, הסטנדרטית והפופולרית ביותר בעולם היא מערכת גוגל אנליטיקס ( Google Analytics ).

מערכת גוגל אנליטיקס היא מערכת אשר מנוהלת על ידי גוגל, מבוססת Web ומאפשרת לך להירשם אליה בחינם על ידי חשבון גוגל. לאחר הטמעה של קוד JavaScript קצר, ניתן להתחיל ולעקוב אחר התנהגות הגולשים באתר, לשפר אותו בהתאם לתוצאות ולהרוויח לקוחות חדשים.

אם אתה רוצה לקבל עוד המלצות, מדריכים קצרים וטיפים פשוטים, קלים ומהירים שמשנים את החיים, הרשם לעידכוני ה – RSS או לעדכונים בדואר האלקטרוני (הרשם עכשיו, אל תתעצל ! ) ותוכל לקבל עדכון זריז בכל פעם שיתווסף פוסט חדש לבלוג של WPSites.

נכתב על ידיעידן שלומן

עידן שלומן בונה אתרים ב - HTML, CSS ו - PHP החל משנת 2000. מומחה לקידום אתרים (מחקר, אופטימיזציה, קישורים וכדומה) בישראל ובחו"ל. ניתן ליצור עימי קשר דרך טופס יצירת הקשר ב- WPSites, דרך פייסבוק או Google+.